Światowy Dzień Pszczół w Zaczarowanym Ogrodzie

Światowy Dzień Pszczół obchodzony jest co roku 20 maja w celu podniesienia świadomości na temat znaczenia pszczół w naszym ekosystemie i ich wkładu w światową produkcję żywności. Nasza grupa “pszczółki” przyłączyła się do świętowania. Dzieci poznały cykl rozwoju pszczoły i system funkcjonowania kolonii w ulu, a także wzbogaciły wiedzę na temat pszczelarzy i ich pracy. Odkrywały obrazki z pomocą latarki i układały wzory z nakrętek na plastrze miodu ćwicząc swą pamięć i koncentrację. Pracowite pszczółki ćwiczyły grafomotorykę, rozwiązując zadania w foli pisakami i prowadząc pszczołę po śladzie do ula.  Nasza sala zmieniła się w majową łąkę, w której wśród gromkiego bzykania pszczół, w które przemieniały się nasze dzieci, odbywały się tańce na majowej łące. Na zakończenie przedszkolaki wykonały pracę plastyczną pszczółka. To był wspaniały dzień, który rozbudził w dzieciach ciekawość i chęć działania, by pszczołom żyło się wśród ludzi lepiej!